امروز چهارشنبه  ۹ بهمن ۱۳۹۸
۱۳۹۸/۰۸/۲۱- ۱۳:۲۰ - مشاهده: ۱۱۵

دیدار سفیر جمهوری اسلامی ایران با نخست وزیر جدید گرجستان

سفیر جمهوری اسلامی ایران در گرجستان با نخست وزیر گرجستان دیدار و گفت و گو کرد.

سید جواد قوام شهیدی سفیر جمهوری اسلامی ایران در گرجستان با گئورگی گاخاریا، نخست وزیر گرجستان دیدار و با وی پیرامون اهم مسائل دو جانبه سیاسی، اقتصادی و کنسولی بحث و گفت و گو کرد.

در این دیدار، قوام شهیدی با اشاره به مشکلات متعدد ایجاد شده برای اتباع ایرانی به ویژه سرمایه گذاران در گرجستان،  خواستار حل این مشکلات از سوی دولت جدید آن کشور شد.

سفیر ایران همچنین خواستار تسریع در عقد موافقتنامه‌های پایه قضائی به ویژه موافقتنامه انتقال محکومان شد تا زندانیان دوطرف هر چه سریعتر به کشور خود منتقل شوند.

قوام شهیدی با اشاره به تحریم های ظالمانه و غیر انسانی آمریکا علیه دولت و ملت ایران، از کشور گرجستان خواست تا با سیاست های یکجانبه گرائی آمریکا علیه کشورمان همراهی نکرده و موانع موجود در روابط اقتصادی و تجاری دو کشور را برطرف نماید. 

سفیر ایران همچنین با اشاره به رشد ۳۹ درصدی حجم روابط تجاری بین ایران و گرجستان در سال گذشته ابراز امیدواری کرد با ایجاد ساز و کار ابتکاری مالی از حداکثر ظرفیت روابط طرفین بهره برده و حجم این روابط رشد چشمگیری داشته باشد.

قوام شهیدی همچنین برای همکاری با گرجستان در حوزه‌های انرژی ، حمل و نقل و خدمات فنی و مهندسی اعلام آمادگی کرد.

نخست وزیر گرجستان نیز با اشاره به روابط تاریخی و دوستانه دو کشور ابراز امیدواری کرد با توجه به ظرفیت های موجود و برگزاری موفق آخرین کمیسیون مشترک دو کشور که سند آن در زمان وزارتش در تفلیس به امضاء رسید ، حجم روابط اقتصادی ایران و گرجستان بیش از پیش افزایش یابد.

وی همچنین ضمن تاکید بر تسریع در نهایی نمودن   موافقتنامه انتقال محکومان بین دو کشور اظهار داشت مقرر خواهد نموده تا با تصمیماتی جدید که توسعه مناسبات دو کشور را در حوزه‌های مختلف شامل  شود در دستور کار قرار گیرد .

نخست وزیر گرجستان حفظ تعادل و تسهیل در روابط دیرینه دو کشور را علیرغم تنشهای بین المللی واجد اهمیت بالایی خواند.

متن دیدگاه
نظرات کاربران
تاکنون نظری ثبت نشده است

امتیاز شما