امروز چهارشنبه  ۹ بهمن ۱۳۹۸
۱۳۹۸/۰۸/۲۱- ۱۳:۱۷ - مشاهده: ۶۱
سه شنبه 21 آبان 1398 - 13:17
در گرجستان؛

نائب رئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس با رئیس گروه دوستی پارلمانی گرجستان ملاقات کرد

نائب رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی‌با شالوا کیکناولیدزه رئیس گروه دوستی پارلمانی و کوبالیدزه معاون کمیته امنیت ودفاعی پارلمان گرجستان ملاقات کرد.

محمدجواد جمالی نائب رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی و ژرژیک آبرامیان عضو کیمسیون حقوقی و قضائی مجلس شورای اسلامی‌با حضور سید جواد قوام شهیدی سفیر کشورمان در گرجستان با شالوا کیکناولیدزه رئیس گروه دوستی پارلمانی و کوبالیدزه معاون کمیته امنیت ودفاعی پارلمان گرجستان ملاقات و پیرامون توسعه روابط دوجانبه و تحولات منطقه ای رایزنی و تبادل نظر کردند .

در این دیدار جمالی، ضمن اشاره به دستاوردها و پیشرفت های علمی ، آموزشی و صنعتی کشورمان در سالهای اخیر علیرغم تمامی موانع و مشکلات تحمیل شده، به تشریح تحریم های ظالمانه ایالات متحده علیه کشورمان پرداخت و مقاومت و ایستادگی مردم را مهمترین عامل خنثی نمودن توطئه‌های دشمنان دانست.

وی ضمن تبیین مواضع کشورمان در موضوعات هسته ای ، پیشرفتهای نظامی و موشکی جمهوری اسلامی ایران را ابزاری به منظور بازدارندگی دشمنان برشمرد. عضو کمیسیون امنیت ملی به مبارزه جدی کشورمان در مبارزه با مواد مخدر اشاره کرد و گفت، ایران بزرگترین قربانی ترانزیت مواد مخدر در جهان است و به عنوان خط مقدم در  مبارزه با مواد مخدر ایفاء نقش کرده است. وی خاطر نشان کرد، هزینه‌های مادی و معنوی بسیاری در این راه به ایران تحمیل شده و در این مبارزه جوانان بسیاری به شهادت رسیده اند .

در این ملاقات طرفین در خصوص همکاری‌های پارلمانی دو کشور نیز گفتگو کردند .

شایان ذکر است، هفته آینده هیات گروه دوستی پارلمانی گرجستان به ریاست شالوا کیکناولیدزه به منظور ملاقات با مقامات کشورمان به ایران  سفر خواهد کرد .

متن دیدگاه
نظرات کاربران
تاکنون نظری ثبت نشده است

امتیاز شما