امروز جمعه  ۲۰ تير ۱۳۹۹
۱۳۹۹/۰۲/۱۲- ۱۲:۰۸ - مشاهده: ۱۵۳
تعداد بازدید:153 جمعه 12 اردیبهشت 1399 - 12:08
اطلاعیه مهم/

راهنمای مراقبت های بهداشتی کووید-19 برای کلیه مسافران ورودی به ایران

راهنمای مراقبت های بهداشتی کووید-19 برای کلیه مسافران ورودی به ایران

باسمه تعالی

با اطلاع هموطنان عزیز مقیم گرجستان می رساند با عنایت به آخرین تصمیم اخذ شده در خصوص محدودیت های مسافرتی در خصوص کووید -19، کلیه پروازهای بین المللی بر اساس سطح بندی خطر ورود این بیماری، مشمول مراقبت های بهداشتی ذیل می‌باشند:

1- با هماهنگی شرکت هواپیمایی مربوطه در تمام پروازها از سوار کردن فرد بیمار به هواپیما خودداری خواهد شد و فرم خود اظهاری برای تمام مسافران جهت رعایت مقرات مربوط به مراقبت و کنترل در وزارت بهداشت جمهوری اسلامی ایران توسط مسافران مورد ملاحظه قرار گرفته و امضاء خواهد شد.

2- از مسافران ورودی 5 کشور اسپانیا، ایتالیا، فرانسه، آلمان و انگلستان فرم تعهدنامه و ایزولاسیون خانگی به مدت 14 روز پس از بازگشت اخذ خواهد شد.

3- در فرودگاه می‌بایست سالن پرواز و کریدور مربوط به پروازهایی که از 5 کشر پرخطر می آیند، مجزا باشد. کلیه مسافران برابر پروتکل های کشوری مورد تب سنجی، پالس اکسی متری و معاینات پزشکی قرار خواهند گرفت.

4- از کلیه افراد ورودی از کشورهای فوق، ضمن تامین فضایی مناسب و رعایت اصول پیشگیری و کنترل عفونت، نمونه تشخیص مولکولی کووید -19 در محل فرودگاه اخذ خواهد شد و بار عایت اصول حمل ایمن،  نمونه‌ها جهت بررسی در کوتاه ترین زمان ممکن به آزمایشگاه ارسال خواهند شد.

6- سایر پرواز های بین المللی نیز برابر مقررات از پیش اعلام شده، مورد مراقبت و ارزیابی دقیق قرار گرفته و در صورت شناسایی موارد علامت دار یا مشکوک، نمونه کووید 19 اخذ خواهد شد.

7- در صورت مثبت بودن جواب تست های اخذ شده، شناسایی فرد بیمار در طی فرآیندهای ارزیابی یا پیگیری‌های پس از بازگشت، با توجه به شدت علائم بالینی در مرحله اول مورد ایزولاسیون خانگی قرار گرفته و ضمن پیگیری فعال با توجه به شدت بیماری در موارد شدید به بیمارستان منتخب و موارد دارای ابتلای خفیف به مراکز ایزولاسیون و نقاهت گاه‌های منتخب اعزام خواهند شد.

*کشورهای کم خطر: شامل سایر کشورها.

متن دیدگاه
نظرات کاربران
تاکنون نظری ثبت نشده است

امتیاز شما